fbpx

FABRİKAMIZ

KESİM/DİKİŞ:

HİRA TEKSTIL: GÜNGÖREN, İSTANBUL TÜRKİYE

KURULUŞ YILI: 2005

ÜRÜN: KESİM VE DİKİŞ

Kumaş tedariğinden başlayıp hazır koleksiyonlara kadar süreçleri içerir. Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımızı da ciddiye alıyoruz.

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz en yüksek uluslararası standartlara uygundur. Sürekli olarak en yeni ekipmanlara yatırım yapıyoruz.

1500 m2 kesim alanı

500 m2’lik model dikiş alanı

Aylık 300.000 adet üretim kapasitesi

70 Çalışan

55 makina

Numune odasında 8 çalışan

KIDENTIAL, yıllarca giyilebilecek, nesilden nesile aktarılabilecek giysiler üretmek için mümkün olan en iyi tasarımı, en kaliteli malzeme ve en detaylı işçilikle buluşturuyor. Sonuç olarak ürünlerimiz her çocuk bedeni ile uyumlu ve çocukları sürekli rahat hissettiren giysiler oluyor. Ürettiğimiz her giysinin yaşam döngüsünün sağlıklı olmasına özen gösteriyoruz. Ürünün, yolculuğunun her bir aşamasında tasarımdan üretime herkesin yararına olması geleceğimiz olan çocuklarımız için çok önemli.

 

KIDENTIAL’da pamuklu giysi üretim süreçlerinin beraber çalıştığımız toplumlar ve çevremiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’deki pamuk işçiliği, su yönetimi ve adil üretim ücretleri, Avrupa’daki tasarım ve satışlarımızla bire bir bağlantılıdır.

Fabrikamız, GOTS (Global Organik Tekstil Standardı) ve Organik İçerik Standardı (Organik 100 ve Organik Karışımlı) ile Control Union Sertifikaları altında sertifikalandırılmıştır ve çok çeşitli organik pamuk üretebilmektedir. Yüksek kaliteli organik pamuk üretiminde dünyanın en iyi bölgelerinden biri olan Ege Bölgesi’nden yararlanıyoruz.

 

– Geleneksel pamuk tarımı dünyadaki en az çevre dostu üretimlerin başında gelir.

– Geleneksel pamuk yetiştiriciliği, dünyadaki tarım kimyasal kullanımının % 25’inden sorumludur ve aldığınız her tişörtün üçte birinde bu kimyasallar bulunmaktadır.

– Dünyadaki böcek ilacı kullanımının % 24’ü (2,6 milyar dolar değerinde) pamuk üretimine odaklıdır.

– Böcek ilaçları ve kimyasal katkı maddeleri daha sonra toprağın derinliklerine sızarak hem toprağı hem de yakınındaki yerüstü ve yeraltı içme suyu kaynaklarını kirletir.

 

Organik pamuk ise tarım ilaçları, haşere ilaçları, yaprak dökücüler, yapay gübre veya dioksin üreten ağartıcılar kullanılmadan yetiştirilir ve işlenir. Organik pamuğun genel felsefesi ekosisteme zarar vermeden bitkileri büyütmek, hasat elde etmek ve işlemektir.

 

Saf ve doğal bir çevre yaratmak KIDENTIAL için hayati önemdedir. Yaşamın birçok alanında zararlı maddelere maruz kaldığımız için, organik lifler seçmek hem biz hem de çevremiz için doğal yaşama doğru atılmış en duyarlı ve sağlıklı adımdır.

 

KIDENTIAL ürünleri, yüksek kaliteli organik pamuk üretiminde dünyanın en önde gelen bölgelerinden biri olan Ege Bölgesi’nde yetişen yüksek kaliteli organik pamuktan üretilmektedir. Tarlalardan organik pamuk iplik üretimine, organik ipliklerden organik pamuklu kumaşlara ve organik pamuklu giysilerin üretimine kadar tüm aşamalar Ege Bölgesi’nde yapılmaktadır.

 

Etik ticaret uygulamalarının ve kurumsal sorumluluğumuzu mümkün olan en yüksek seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

 

Sedex üyesi bir marka olarak, % 100 şeffaflık adına yıllık raporlar sunuyoruz.

 

Ayrıca sağlık, çevre ve sosyal sorumluluk bilincini artıran çok farklı ve heyecan verici girişimleri de destekliyoruz.

 

Tarım programlarımız, tüm tarım uygulamalarının 2092/91 sayılı Avrupa Birliği Tüzüğü’ne (Tarım Ürünleri Üretim Yönetmeliği) uygun olmasını denetleyen GOTS sertifikasına sahiptir. Pamuktan nihai ürüne kadar tüm süreçler GOTS’un Sürdürülebilir Tekstil Standartları (Global Organik Tekstil Standartları) kurallarına uygun olarak takip edilmektedir.