fbpx

HİKAYEMİZ

Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesi için her önlemi alıyoruz. Onları organik yiyeceklerle besliyoruz, dışarıda oynadıktan sonra ellerini yıkamalarına özen gösteriyoruz, onlara en iyi eğitimi vermek için sürekli uğraşıyoruz… Peki ya her gün giydikleri kıyafetler, onlara ne kadar özen gösteriyoruz? Çocuklarımızın duyarlı ciltlerine temas eden kumaş ve malzemelerden bedenlerine giren kimyasallara karşı ne önlemler alıyoruz?

“Saf, eğlenceli, duyarlı.”

KIDENTIAL’da çocuklar için ihtiyaç duyulan tüm gereksinimlerin, çocukluk bilincini yansıtması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sloganımız “saf, eğlenceli, duyarlı”.

SAF, çünkü tekstillerimiz % 100 organik; üretim bandımız % 100 şeffaf; giysilerimiz çevreye % 100 duyarlı olarak üretiliyor. Bizim için sürdürülebilirlik kalite ile eş anlamlıdır. Onun için üretimimizin hiçbir aşamasında herhangi kimyasal bir madde kullanmıyoruz: pamuğumuzun üretiminden, kumaşlarımızın imalatına, ürünlerimizin dikiminden yıkamasına kadar üretim süreçlerinde böcek ilacı, gübre, kimyasal madde kullanılmamaktadır. Bu sayede giysilerimiz bebekleri ve çocukları egzama ve diğer cilt hastalıklarından korur ve çocukların gün boyu rahat hissetmesini sağlar. Tutkulu kurucularımız, kalite ve saflığı garantilemek için pamuk toplama aşamasından ürün bitimine kadar her aşamayı dikkatlice gözetir.

EĞLENCELİ, çünkü kumaşlarımız gökkuşağının her rengini temsil ediyor. KIDENTIAL’da inanıyoruz ki tıpkı mevsimler gibi çocukluk yılları da hızla geçiyor, ama renkler sonsuza kadar canlı kalmalı. Ürünlerimiz kız ve erkek çocuklar arasında paylaşılmak üzere ve nesiller boyunca ailemizde kalıcı olmaları hedefi ile üretiliyor. KIDENTIAL’ın zamana meydan okuyan kalitesiyle nesiller arasında yarattığı bağlar ve sürekli canlı tuttuğu çocukluk anıları her zaman sizi neşelendirmek için yakınınızda olacak.

DUYARLI, çünkü işçiliğimize “önce çocuk” felsefesiyle yaklaşıyoruz. En kaliteli ve rahat tekstillerimiz, çevremiz için en iyi ve dayanıklı kumaşlardan üretilmektedir. Rahatlık ve uyum işçiliğimizin öncelikleri olsa da, bizim için daha önemli olan unsur hiçbir giysinin çocuklarınızın kişiliğini veya yaratıcılığını gölgede bırakmamasıdır. Bu nedenle giysilerimizde marka, etiket veya reklam bulunmaz. Ebeveyn olmanın ciddi bir ekonomik yük olduğunu bildiğimiz için de KIDENTIAL olarak kaliteli ürünlerimizi mümkün olan en iyi fiyatlara sunuyoruz.

KIDENTIAL’dan aldığınız her giysi, çocuğunuzun gardırobunda temel bir ihtiyaç malzemesi olması amacıyla üretilir. Çocuğunuz büyüdükten çok sonra bile saf, eğlenceli ve duyarlı çocukluğu ürünlerimizde yaşamaya devam edecektir.

 

“Gelecek çocuklarımızla başlar. İş yapma şeklimizi, üretme biçimimizi, dünyamıza yaklaşımımızı değiştirmeliyiz. Hızlı değişen moda geleceğe dair sorunlara bir cevap üretmiyor. Aşırı tüketim alışkanlıklarımızdan kurtulup, sadeleşmemiz gerekiyor. ”- Tules Yegin, Kurucu